ESTA Україна

Осінній семінар для українських викладачів-струнників та концертмейстерів відбувся в Києві

Дуже корисний для викладачів та концертмейстерів семінар відбувся 02-03 листопада 2019 р. в Київській дитячій школі мистецтв №5 ім. Л.Ревуцького.

Організаторами Всеукраїнського семінару “Осіння школа педагогічної майстерності викладача-струнника” були Громадська організація українських викладачів-струнників “ESTA-Україна” та Київська дитяча школа мистецтв №5 ім. Л.Ревуцького.

Вперше в рамках проведення семінару були організовані заняття для концертмейстерів – “Школа майстерності концертмейстера струнників”.

Цікавою була доповідь старшого викладача Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора Шутко Наталії Юріївни “Специфіка роботи концертмейстера в струнно-смичковому, духовому та вокальному класах”. Концертмейстер розповіла про свій особистий досвід роботи концертмейстером, розкрила специфіку супроводу музикантів різних напрямків.

Нікого не залишила байдужим лекція “Концертмейстер з великої літери”, яку презентували викладачі-методисти Київської ДМШ №4 ім. Д.Д. Шостаковича Фролова Євгенія Костянтинівна та Чаморова Наталя Василівна. Це була детальна розповідь про історію виникнення концертмейстерства. Лектори також продемонстрували відеозаписи з різних концертів виконавців, які допомогли слухачам зрозуміти різні особливості концертмейстерського мистецтва.

Після невеликої перерви на сцені Київської ДШМ №5 ім. Л.Ревуцького відбулося музичне дійство до 335 річниці з дня народження Й.С. Баха “Розмови”, яку презентували викладачі та учні Коломийської музичної школи №2 ім. Г. Грабець (автори – Тетяна Мандрусяк та Станіслава Родіна). Виставу про життя великого композитора викладачі створили з метою познайомити учнів з творчістю Й.С. Баха. А такий формат, коли на сцені звучать вірші, виконується жива музика композитора іншими учнями та викладачами, на екрані демонструються світлини із кадрами з життя Баха, допомагає повністю відчути час, коли жив композитор.

А далі, вже традиційно, перед учасниками семінару виступили переможці Міжнародного інтернет-конкурсу дитячої струнно-смичкової музики “Чарівні смички”. Цього року це були учні (солісти та ансамблі) зі Школи мистецтв №1 м.Краматрськ Донецької обл., Київської ДМШ №3 ім. В.С.Косенка, Київської ДМШ №14 ім. Д.Кабалевського, Хмельницької ДМШ №3, Тернопільської ДМШ №1 ім. В. Барвінського, Дитячої музичноіі школи №7 м. Одеси, Одеського колледжу мистецтв ім. К.Ф. Данькевича, ОССМШІ ім. проф. П. С. Столярського. Всі виступи були на високому виконавському рівні.

Далі справжнім подарунком для учасників концерту були майстер-класи доцента Вищої школи музики «Hanns Eisler» (Берлін, Німеччина) Зої Невгодовської, яка прослухала всіх скрипалів, які взяли участь в концерті, та попрацювала з усіма над їх творами. Всі уроки пройшли на високому емоційному підйомі, Зоя поділилася зі слухачами різноманітними методичними прийомами для покращення виконавської техніки учнів, які обов’язково потім допоможуть їм в роботі, а учням надала багато порад, щоб покращити їх виконавський рівень.

Наступного дня семінар продовжили виступи:

професора НПУ ім. М.П. Драгоманова Катерини Завалко, яка розповіла про інноваційний метод ефективного навчання гри на музичному інструментіSimultaneous Learning”;

 

викладача-методиста Київської ДМШ №3 ім. В. Косенка Павлової Вікторії Віталіївни, яка виступила з доповіддю “Сценічний стрес: виникнення і подолання”, після чого слухачі змогли насолоджуватися виступом кращих учнів класу Вікторії Віталіївни.

 

Після перерви викладачі по класу віолончелі взяли участь в Круглому столі “Віолончель в мистецькій школі – реалії сьогодення”, який провела викладач-методист Київської ДМШ №3 ім. В. Косенка Новікова Надія Миколаївна.

   

А паралельно у Великій залі Київської ДШМ №5 знов проходили майстер-класи доцента Вищої школи музики «Hanns Eisler» (Берлін, Німеччина) Зої Невгодовської. Цього разу Зоя працювала з учнями мистецьких шкіл з Києва, Полтави, Коломиї, Чернівців та з Ірпеня Київської області.

       

Після закінчення семінару всі учасники отримали сертифікати про участь та поїхали додому з прекрасними враженнями. Ми дуже раді, що подібні заходи кожного разу відвідують все більші викладачів з майже усіх областей України.

                         

Чекаємо наступних зустрічей!

Наталія Коатєнкова, Президент ГО “ESTA-Україна”

Tagged on:

One thought on “Осінній семінар для українських викладачів-струнників та концертмейстерів відбувся в Києві

  1. Pingback: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ-СТРУННИКІВ ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРІВ | Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької о

Напишіть відгук