ESTA Україна

Доповідачі «Осінньої школи педагогічної майстерності викладача-струнника» 2021

Розповідаємо більше про викладачів-струнників, з чиїх майстер-класів, лекцій і практичних занять складатиметься «Осіння школа педагогічної майстерності викладача-струнника».

Наталія Коптєнкова
Президент ГО «ESTA Україна», викладач по класу скрипки вищої категорії, методист Школи джазового та естрадного мистецтв, керівник і викладач Сузукі 2 рівня студії «Музична академія». Педагогічний стаж — 25 років.
На майстер-класі «Досвід організації та проведення уроків групової скрипки» ви дізнаєтеся про особливості групових уроків скрипки; познайометеся з метою проведення таких уроків з початківцями; дізнаєтеся, за допомогою яких методів і які навички розвиваються на групових заняттях зі скрипалями-початківцями.
Катерина Завалко
доктор педагогічних наук, завідувачка кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету Бориса Грінченка. Автор понад 100 наукових робіт, серед них — монографії «Дитяча скрипкова педагогіка — інноваційний підхід», посібники — «Скрипичная методика Colourstrings для начинающих», «Основи інноваційної діяльності вчителя музики», «Основи орф-педагогіки» (у співавторстві з С. Фір), «Розвиток скрипкової школи Східної Європи ХХ століття: історія, теорія, методика», «Інноваційне музичне навчання та розвиток музичних здібностей учня», «Музична педагогіка: інноваційно-психологічний аспект», «Самовдосконалення вчителя музики: інноваційно-праксеологічний підхід».
Катерина Завалко є єдиним сертифікованим Colourstrings педагогом на теренах колишнього радянського простору. Авторка проекту «Музика-дітям».
Воркшоп «Ефективні вправи з методики Colourstrings»
Методика Colourstrings заснована президентом ESTA Гезою Зілвеєм понад 40 років назад та отримала всесвітнє визнання. На воркшопі Катерина познайомить вас з основними принципами методики, ми розберемо вправи, які можна використовувати навіть не впроваджуючи дану методику системно. Окремо також буде зроблено акцент на оволодінні переходами та вправах для гарної інтонації. Воркшоп передбачає, що кожен буде з інструментом і одразу зможе випробувати кожну вправу на собі.
Катерина Скрипак
викладач вищої категорії Одеського державного ліцею ім. проф. П. С. Столярського. Викладає понад 21 рік у цій школі, яку і закінчила свого часу. Отримала вищу освіту у Одеський консерваторії ім. А. В. Нежданової та диплом магістра музикознавства. Мала змогу працювати з дітьми різного віку (від 3 років) та дорослим. Працювала за сумісництвом в ДМШ, грала у квартеті, з яким виступала у місті Одесі. Багато учнів ставали лауреатами на різноманітних конкурсах. Вважає, що музика надихає та допомагає розвиватись кожному.
Тема майстер-класу, який проведе Катерина, — «Погляд на технічні труднощі скрипаля, враховуючи фізіологічні особливості учнів. Розбір деяких творів початкового та середнього рівня складності».
Богдана Неділько
викладач Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра.
Вивчала барокову віолончель в Базельській музичній академії — Схолі канторум, у класі професора Крістофа Куана. Здобула ступiнь магістра музичної педагогіки та Ммагістра музичного виконавства в Женевськiй Вищiй школi музики, у класі професора Дениса Северина.
Стажування: – Міжнародна Музична Академія ім. І. Менухіна (Швейцарія); – Ліонська консерваторія (педагогічна практика викладання віолончелі); – Оркестрова академія у співпраці з оркестром Романської Швейцарiї; – Проекти камерної музики в Університетi м. Тромсьо (Норвегія); – Оркестрова Академія К. Пендерецького (Нiмеччина, Голландiя). Співпрацювала з такими колективами, як ансамбль «Солiсти Невшателя», Camerata Franconia Symphony Orchestra, Pilsen Philharmonic Orchestra, New Era Orchestra, оркестр «Віртуози Києва», K&K Philharmoniker, Avetis Festival Orchestra, Ukrainian Festival Orchestra, Orchestra Klangforum Schweiz, Эвропейський симфонiчний оркестр Дармштадт, Ужгородський камерний оркестр та iн.
На семінарі Богдана Неділько виступить з лекцією «Фізіологічні особливості в прийомах гри на віолончелі».
Валдас Повілайтіс
викладач по класу віолончелі, сертифікований викладач Сузукі Ширвінтоської школі мистецтв (Литва).
Навчався в Литовській академії музики, працював у Литовському державному симфонічному оркестрі, Лієпайському симфонічному оркестрі (Латвія). У 2008 р. приймає рішення змінити основний вид діяльності та починає працювати викладачем по класу віолончелі в Ширвінтоській школі мистецтв (Литва). У 2009 р. став засновником некомерційної організації «Школа віллоу». Застосовуючи ідеї «Ел Системи» з Венесуели, він викладає дітям у Вільнюсі, в Ширвінтосі, селах Ширвінтоського району. У 2010 році започатковує та впроваджує проект «Висока культура у селах Литви», який частково фінансується Міністерством культури Литовської Республіки у 2011 та 2012 рр. Цей проект був створений для того, щоб мотивувати дітей з проблемних родин займатися музикою, щоб надати їм можливість стати в подальшому успішними людьми.
Під час відвідування США Валдас знайомиться з методикою Сузукі та починає вивчати цей метод і використовувати його в роботі. З 2012 стає Президентом Литовської асоціації Сузукі, яка постійно організовує тренінги для вчителів Сузукі, семінари, конференції, міжнародні та національні літні музичні табори, концерти і фестивалі. Валдас Повілайтіс має клас з понад 40 учнів, разом з якими постійно виступає з концертами в Литві та за кордоном.
На семінарі-практикумі Валдас проведе майстер-клас з учнями мистецьких шкіл України та виступить з лекцією «Практичний досвід і психологічні аспекти організації навчання та виховання учнів-музикантів», під час яких поділиться власним досвідом.
Влада Самойлова
викладач студії старовинного танцю «Джойссанс». Вона проведе майстер-клас «Старовинні танці. Особливості та відмінності (Павана. Контрданс. Менует)».
На цьому майстер-класі ми познайомимося зі старовинними танцями, з основними танцювальними рухами та ритмічними особливостями кожного танцю. Обов’язково спробуємо станцювати ці танці і зіграти їх, що допоможе в подальшому досконало зрозуміти виконавські особливості старовинної музики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *