ESTA Україна

Перша Осіння школа “Педагогічна майстерність педагога-струнника”

Перша Осіння школа “Педагогічна майстерність педагога-струнника” завершила свою роботу.

На заході були присутні викладачі з різних куточків України-  Одеси, Ізмаїла, Черкас, Сєвєродонецька, Чернігова, Шостки, Білої Церкви, Києва, Бердичіва, Маріуполя тощо.

DSC_0007
Спочатку на семінарі виступила викладач Ізмаїльської ДМШ №2 Ірина Маншиліна, яка детально розповіла про історію Європейської асоціації викладачів-струнників “ESTA”. Після цього Почесний Президент “ESTA-Україна” Тетяна Сніжна доповнила як створювалася українська ланка цієї організації в Україні.
Викладач-методист Київської ДМШ №4 ім. Д.Д.Шостаковича Оксана Агапова презентувала збірки для ансамблів скрипалів та для скрипки з арфою, автором яких вона є. В цьому їй допомогли учні її класу, які виконали твори презентованих збірок.

DSC_0016

DSC_0021
З майстер-класом перед слухачами виступила викладач КССМШ ім. М.В.Лисенка Вікторія Кулікова (віолончель). Учні-початківці Смоліна Поліна (1 клас, ДШМ м. Боярка, викл. Ганна Гончарова) та Дорош Маргарита (2 клас, ДШМ м. Шостка, викл. Любов Скега) виконали твори з учнівського репертуару, а викладач розповіла про особливості роботи над розкріпаченням ігрового апарату віолончеліста-початківця, продемонструвала методи роботи над технічними та художніми сторонами розвитку юного виконавця.

DSC_0030

DSC_0036
Дуже цікавою була зустріч з викладачем Київської ДШМ №2 ім. М.І. Вериківського Андрієм Малаховим, який розповів слухачам про свій особистий досвід роботи зі скрипалями-початківцями. Педагог поділився досвідом максимального залучення до процесу виховання юних музикантів їх батьків, особливостей інтелектуального розвитку своїх вихованців, долучення їх до виступів з досвідченими музикантами. Підсумком роботи викладача на даний час є участь його учнів у цікавих українських та міжнародних музичних проектах. Не зважаючи на те, що відвідувачі “Осінньої школи” мали можливість почути виступи дуету “Two Violins” тільки у запису, їх гра справила позитивне враження, оскільки діти вільно почувають себе на сцені, яскраво та емоційно виконують складну програму.

DSC_0038
Наприкінці семінару усі викладачі, які були зі своїми інструментами, змогли безпосередньо взяти участь у майстер-класі “Принципи роботи з камерним оркестром”, який провів Заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри скрипки НМАУ Ігор Андрієвський. Під час свого виступу педагог акцентував увагу на тому, що головне у роботі з дитячим оркестром навчити учнів максимально підкорятися рухам диригента. Також Ігор Михайлович розповів про те, що головне у диригентському русі – ауфтакт, наголосив, що юні оркестранти повинні виконувати твори чітким штрихом. Викладацький камерний оркестр “Осінньої школи” під керівництвом досвідченого диригента без попередніх репетицій виконав два твори Laszlo Zempleni та “Маленьку нічну серенаду” В.Моцарта.

DSC_0041

DSC_0047
Дякуємо усіх учасників цього заходу! Сподіваємося, що надалі ці заходи будуть ще цікавіше завдяки побажанням усіх викладачів.
Пишіть свої пропозиції, будь ласка, на адресу info@esta.org.ua
До нових зустрічів!