ESTA Україна

Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів “Зіграємо разом: Україна” (01 червня 2017 р., м. Київ)

Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів “Зіграємо разом: Україна”, який вже четвертий рік поспіль проводить Громадська організація український викладачів-струнників “ESTA- Україна” у Києві, цього року буде організовано спільно з Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ).

Всеукраїнський фестиваль-конкурс відбудеться 01 червня 2017 року у місті Києві в Концертній залі ЦДАМЛ (вул. Володимирська, 22 а), який знаходиться на території Національного заповідника “Софія Київська”.

За підтримки ЦДАМЛМ, під час проведення нашого традиційного заходу в концертній залі архиву-музею, для усіх учасників фестивалю-конкурсу буде організовано екскурсії, і бажаючі зможуть ознайомитись з унікальними експозиціями архіву-музею. Зазначимо, що у фондах Центрального державного архіву-музею є документи з літератури, мистецтва й культури України XVIII—ХХ століть, біографічні та епістолярні матеріали, рукописи творів, графічні праці, фото письменників, літературознавців, композиторів, художників, скульпторів, архітекторів, акторів, співаків, режисерів, диригентів, хормейстерів, балетмейстерів та інших діячів культури.

ПОЛОЖЕННЯ фестивалю-конкурсу “Зіграємо разом”

Організатори фестивалю-конкурсу:

  • Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України
  • Громадська організація українських викладачів-струнників “ESTA- Україна”

Мета фестивалю-конкурсу: пропаганда скрипкового та віолончельного мистецтва, підвищення інтересу до струнно – смичкових інструментів, виявлення та підтримка творчо обдарованих дітей, поглиблення творчих зв’язкiв мiж регiонами України, обмін творчими досягненнями й досвідом з питань музичної педагогіки та виконавства.

Учасники фестивалю-конкурсу: ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети), ансамблі скрипалів, камерні оркестри музичних шкіл, шкіл мистецтв та спеціалізованих музичних навчальних закладів.

Номінації:

– дует, тріо;

– ансамбль (від 4 учасників);

– камерний оркестр.
Вікові категорії (середній вік учасників):
молодша  –  до 11 років;
старша   –  12- 16 років;
змішана категорія

Вік учасників визначається на день початку конкурсу.

Концертмейстером ансамблю може бути викладач. Участь викладачів у складі ансамблю, окрім концертмейстера, не дозволяється.

Репертуарні вимоги:

2 різнохарактерні твори. До 10 хвилин. Також обов’язкова участь колективів у спільному виконанні п’єси (ноти додаються)

Фестиваль-конкурс буде проводитись у два тури.

Перший тур: за відеозаписом- до 10 травня 2017 року надіслати посилання на запис виконання 1-го або 2-х творів з конкурсної програми колективом на електронну пошту konkurs@box.ua (вказати, що відео для участі у «Зіграємо разом»).

Другий тур: участь колективу у фестивалі-конкурсі (01 червня 2017 р., у Концертній залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, адреса- вул. Володимирська, 22а)
Заповнена заявка на участь у фестивалі – конкурсі надсилається разом з відеозаписом до 10 травня 2017 року на електронну пошту konkurs@box.ua. Рішення про участь у ІІ турі приймається протягом 3 днів організаторами фестивалю-конкурсу після отримання відеозапису.

Заявка має бути завірена підписом керівника та печаткою навчального закладу, де навчається учасник конкурсу.

Заявки, які оформленні не повністю та надіслані із запізненням не розглядаються.

Журі  фестивалю-конкурсу

Оцінку учасників конкурсних прослуховувань та визначення переможців здійснює журі, до складу якого входять провідні майстри скрипкового та віолончельного мистецтва.

Оцінка виступів учасників конкурсу проводиться за 12-бальною системою.

Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Критерії оцінювання учасників  відповідають високим професійним стандартам  виконавської майстерності. Це:

1.Технічний рівень виконання творів.

2.Емоційність виконання.

3.Інтерпретація твору.

4.Сценічна культура учасника.

Нагородження переможців

  1. За підсумками конкурсних прослуховувань в кожній віковій категорії переможці одержують Дипломи лауреата, Дипломи дипломанта, спеціальні дипломи .
  2. Керівники та концертмейстери кращих колективів нагороджуються Дипломами.
  3. За краще виконання окремих творів конкурсної програми присуджуються Дипломи.

Усі учасники фестивалю отримають дипломи про участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі від ГО “ESTA- Украіна”

Умови перебування на фестивалі-конкурсі.

Учасники конкурсу прибувають у супроводі викладачів та концертмейстерів, які відповідають за життя та здоров’я дітей.

Проїзд, проживання та харчування учасників конкурсу та супроводжуючих їх осіб – за власний рахунок або за рахунок установи, що їх відряджає.

Благодійні внески за участь у фестивалі-конкурсі складають: колективи до 5 учасників – 100,00 грн. з кожного учасника, 5-10 учасників – 70 грн. з кожного учасника колективу, 10 учасників і більше- 50 грн. (вносяться після отримання рішення про участь колективу у другому турі).

Координатор з питань організації і проведення фестивалю-конкурсу “Зіграємо разом: Україна”: Наталія Коптєнкова (м. Київ)- Віце-президент ГО “ESTA- Україна”

(050-296-16-57, 096-76-90-719; barinya76@ya.ua)

Додаткова інформація на сайті http://esta.org.ua.

ЗАЯВКА на участь у фестивалі-конкурсі (завантажити)

НОТИ “Ода до радості” Л. Бетховена

 

Напишіть відгук