ESTA Україна

Підсумки Всеукраїнської конференції викладачів-струнників “ESTA- 2017”

02 квітня 2017 року плідно і цікаво пройшла Всеукраїнська конференція викладачів-струнників “ESTA- 2017”, де викладачі з різних куточків України ділилися своїм досвідом.
Захід був організован ГО “ESTA- Україна” спільно з Київською дитячою школою мистецтв N5 ім. Л.Ревуцького.
Спочатку викладач Київської ДШМ N8, віце-президент ГО “ESTA- Україна Наталія Коптєнкова розповіла про особливості всесвітньо відомої методики Сузукі та поділилася з колегами своїми враженнями від поїздки до “Suzuki workshop” у Німеччину у лютому цього року.
Далі Оксана Барицька, викладач ДМШ N2 з м. Чернівці, детально розповіла про свою роботу з початківцями-скрипалями, яка дає продуктивні результати та швидкий розвиток маленьких учнів. Вона продемонструвала разом з учнем 1-го класу Тимофієм Рогульчиком вправи для звільнення ігрового апарату і для технічного розвитку учня. Хлопчик, не зважаючи на те, що тільки другий рік вчиться грати на скрипці, яскраво виконав “Концерт G dur” О. Рідінга та “Спирічуелс” Саратського.
Викладач з класу віолончелі Шосткінської ДШМ Любов Скега презентувала особливості своєї продуктивної викладацької роботи, розповіла про те, саме як необхідно організовувати навчально-виховний процес в роботі з учнями, щоб він обов’язково давав високі результати, мотивув батьків та їх дітей.
Тетяна Зайцева, викладач Вишнівської ДШМ, розповіла про те, як побудована і які має особливості музична освіта у Німеччині. Доньки викладача навчаються у консерваторії у Нюрнберзі, тому їй пощастило безпосередньо дізнатись детально про європейську музичну освіту під час відвідування Німеччини.
Дуже цікавою була розповідь про українського викладача, скрипаля і композитора Петра Терпелюка, яку підготувала викладач з Коломийської ДМШ N2 ім. Г.Грабець Ольга Бундзяк. Безперечно, важливо надавати інформацію українським викладачам-струнникам про людей, які зробили свій великий історичний внесок в розвиток української скрипкової педагогіки.
Викладач-методист Київської ДМШ N4 ім. Д.Шостаковича Оксана Агапова презентувала свою роботу з дитячим колективом- ансамблем скрипалів “СКРИПАЧИ.ua”. Зараз творчі пошуки викладача надихнули її до створення оркестра, який під час заходу виступив перед учасниками та виконав “Дитячу симфонію” Й.Гайдна.
Другою частиною конференції був майстер-клас викладача-методиста КССМШ ім. М.В. Лисенка Ольги Корінець, на якому досвідчений викладач працювала з учнями Єлізаветою Мартиненко (викл. Оксана Агапова, Київ), Артемом Косяковим (викл. Тетяна Карбовніченко, Херсон), Родіоном Брумаром (викл. Тетяна Мозгова, Олешки Херсонської обл.), Світланою Дученко (викл. Ірина Дученко, с. Зоря Рівненської обл.), Веронікою Вендичанською (викл. Наталя Гілевич, Васильків Київської обл.), Олександрою Новицькою (викл. Наталія Івашко, Миронівка Київської обл.) та Єлізаветою Петряєвою (викл. Поліна Захарян, Київ). Діти звилювалися, але старанно намагалися виконувати побажання Ольги Михайлівни. Для усіх слухачів це була дуже цікава та пізнавальна частина конференції, тому що на майстер-класі робота проходила над відомими музичними творами зі шкільної програми- Концертом ля мінор А.Вівальді (ІІ та ІІІ чч.), Етюдом Ж.Мазаса, “Тарантелою” Дж.Елертона, Концертом Ж.Акколаі, “Безперервним рухом” П.Шольца, Концертом Соль мажор О.Рідінга, Сонатою Мі мажор Г.Генделя та Концертом N9 Ш.Беріо.
У підсумку усі викладачи дізналися багато корисного. Маю надію, що ці знання обов’язково в подальшому будуть використовуватися викладачами, які приїхали з різних куточків нашої країни- зі Львова, Ужгорода, Чернівців, Ровного, Івано-Франківська, Коломиї, Луцька, Чернігова, Черкас, Дніпра, Херсона, з Донецької та Рівненської, Сумської, Київської та інших областей.
А самим цінним у таких зустрічах завжди є творче спілкування з яскравими особистостями, які ніколи не зупиняються в своїх педагогічних пошуках, намагаються не тільки розвивати себе особисто, але й ділитися своїм досвідом.
Дуже були вдячні усі викладачі за можливість придбати навчальні посібники авторам- Олександру Гоноболіну, Оксані Правдюк, Олені Коляденко, а також нових товарів магазину струнно-смичкових інструментів “Квінта”.
Дуже приємно, що члени організації отримали довго очікуваний журнал “Квінта” за 2016 рік, який підготувала до друку президент ГО “ESTA- Україна” Катерина Завалко.
Нажаль завжди такі чудові зустрічі закінчуються швидко, не зважаючи на те, що підготовка до них триває не один день і не один тиждень.
Дякую усім! І до нових зустрічів!
Наталія Коптєнкова

                 

Напишіть відгук