ESTA Україна

Зіркові лектори весняної конференції

Раді представити запрошених доповідачів Всеукраїнської конференції «Новаторські ідеї в галузі струнно-смичкової педагогіки – 2021».

Оксана Туневич (Литва, Каунас)

Доповідь на тему: «Застосування філософії доктора Шинічі Сузукі в роботі з юними скрипалями в традиційній музичній школі»

Знайомство Оксани зі скрипкою почалося в 6 років в місті Електренай (Литва), де вона навчалася в звичайній музичній школі.
Після закінчення школи вступила і закінчила Вільнюську консерваторію (клас скрипки).
Пізніше закінчила бакалаврат Литовської музичної академії.
У 2005 році у Вільнюському педагогічному університеті з відзнакою захистила ступінь магістра музичної едукологіі.
З 2006 року виступала у складі ансамблю старовинної музики і танцю “Banchetto Musicale” (Вільнюс). Активно брала участь в проектах і фестивалях старовинної музики в Литві, Бельгії, України та інших країнах.
Стаж педагогічної роботи — понад 20 років. Усі ці роки Оксана розвивається як викладач, відвідує семінари та майстер-класи відомих педагогів Литви та зарубіжжя.
15 років працювала в Рудамінській школі мистецтв Вільнюського району.
Зараз викладає в Музичній гімназії ім. Ю. Науйяліса (Каунас).
З методом Шинічі Сузукі познайомилася в 2009 році. З того часу відвідує лекції експерта Куна Ренза (Бельгія, скрипка), бере участь у його майстер-класах.
З 2013 року вступила в Асоціацію Сузукі Литви. З 2019 року є Сузукі педагогом третього рівня.
З 2014 року щорічно бере участь у міжнародних таборах, які проводяться в Бірштонасі (Литва) і Енгуре (Латвія).
В 2018 та 2019 році брала участь у Майстерні Сузукі, яка відбувалася у Львові, де проводила уроки за методом Сузукі з українськими учнями.

Катерина Завалко (Україна, Київ)

Лекція з елементами практики: «Інтонація на скрипці: від перших кроків до сформованості навички чистої гри»

Катерина Завалко — докторка педагогічних наук, професорка кафедри оркестрового та інструментального виконавства факультету мистецтв НПУ ім. М. П. Драгоманова, сертифікована Colourstrings викладачка. Авторка понад 100 наукових праць, присвячених питанням дитячої музичної педагогіки, методики навчання грі на скрипці, педагогічної інноватики, підготовки майбутніх вчителів музики. Серед них: монографії – «Дитяча скрипкова педагогіка: інноваційний підхід», «Педагогічна інноватика в теорії та практиці музичної освіти»; навчальні посібники – «Основи орф-педагогіки», «Скрипичная методика Colourstrings для начинающих», «Інноваційне музичне навчання та розвиток музичних здібностей в учня», «Музична педагогіка: інноваційно-психологічний аспект».
Виступала з доповідями на 15 міжнародних конференціях, зокрема на конференціях ESTA: ESTA 2013 (Оксфорд, Великобританія), ESTA 2016 (Любляна, Словенія), ESTA 2017 (Казань, Росія), ESTA 2019 (Кремона, Італія), ESTA 2020 (Португалія).

Олег Янушкевич (Україна, Херсон)

Доповідь на тему: «ZOOM та дистанційне заняття музикою»

Скрипаля Олега Янушкевича знають не тільки в Херсоні, а й далеко за межами України, адже за його плечима робота в різних музичних проектах.
Це і група «Город Неспящих», і участь у театральних постановках, і спільний проект з естрадно-цирковий студією Jin Roh, і робота в якості сесійного музиканта у Олега Винника, і участь у кавер-групах (зараз — у кавербенді Move a Tone), і багато іншого.
Отримавши музичну освіту в Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського, Олег не зупинився на роботі класичного музиканта-оркестранта або соліста, а почав шукати нові шляхи творчої реалізації себе як скрипаля.
Зараз Олега знають не тільки як музиканта, а ще як організатора музичних фестивалів і цікавого спікера в різних музично-просвітницьких проектах.
Скрипка Олега звучала в Австралії, Новій Зеландії, Китаї та в інших країнах.
В останні роки Олег активно займається розробкою різних способів гри на електроскрипці з процесором ефектів, дає майстер-класи та записує навчальні відеоролики на YouTube, а також використовує нові прийоми гри на практиці.

Стівен Бенхем (США, Пітсбург)

Лекція на тему: «Розкриття таємниць музичного мозку»

Д-р Стівен Бенхем — професор музичної освіти та голова кафедри музичного виконавства Університету Дюкейн (Пенсильванія, США).
Він має ступінь в Університеті Міннесоти, Університеті Мічигану та в музичній школі «Eastman» (доктор філософії). У Дюкейні доктор Бенхем викладає курси музичної освіти та струнної педагогіки.
До цього д-р Бенхем — диригент оркестру та викладач струнних інструментів як у державних, так і в приватних школах штатів Орегон, Мічиган та Нью-Йорк.
Д-р Бенхем має дуже активний графік роботи запрошеного диригента, спікера та члена журі музичних конкурсів, професійно виступав у майже 40 штатах та в понад 30 країнах Європи, Африки, Карибського басейну та Азії, включаючи понад 250 лекцій, кілька резиденцій та розширені майстерні.
До його спеціалізації входять струнна педагогіка, методи, навчальна програма та оцінка музичного виконання.
У колі його наукових інтересів — культурні проблеми в музичній освіті, розширення доступу до музичної освіти у недостатньо забезпечених верств населення та культурологічна педагогіка. Роботи д-ра Бенхема були представлені на численних міжнародних наукових семінарах та конференціях.
Він є провідним автором навчальної програми для Американської асоціації викладачів-струнників (ASTA) «Стандарти, цілі, послідовності навчання основних навичок та знань у струнних програмах». Він є автором навчальних посібників, підручників з музичних методів та багатьох статей для наукових журналів, довідників та енциклопедій, включаючи публікації Oxford University Press, Alfred Publications та Sage Publications.
Д-р Бенхем також є активним консультантом у розробці нових музичних програм у громадах, що не мають діючих строкових програм по всій території США,  на додачу до участі в якості експерта у нових проектах музичної освіти в Європі, Карибському басейні, Непалі та Африці. Він є міжнародно визнаним лідером у галузі музичної освіти, працює на керівних посадах у кількох штатах.
Він є експрезидентом ASTA та президентом міжнародної некомерційної організації «Music in World Cultures».

Детальний розклад конференції буде оприлюднено після 10 квітня.

Реєстрація на участь у весняній конференції

Для доповідачів за посиланням: https://forms.gle/ohmFwq7SHABws7Wi8 — завершується 10 квітня.
(Фінансові умови: для членів «ESTA Україна» — 200 грн; для тих, хто не є членами «ESTA Україна», — 300 грн.)

Для слухачів за посиланням: https://forms.gle/5iYkH8KVNqWu2rKn8 — завершується 25 квітня.
(Фінансові умови:
до 10 квітня включно для членів «ESTA Україна» — 200 грн; для тих, хто не є членами «ESTA Україна», — 300 грн;
з 11 по 25 квітня включно для членів «ESTA Україна» — 300 грн; для тих, хто не є членами «ESTA Україна», — 450 грн.)

Усі деталі щодо проведення конференції, умов участі, вимог до оформлення доповідей та отримання сертифікатів є у Положенні: http://esta.org.ua/regulations-conference-innovations-2021.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *