ESTA Україна

Зіграємо разом! Про Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячих ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів

Вже другий рік поспіль «ESTA- Україна» організовує та сприяє в проведенні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячих ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів «Зіграємо разом». Доброю традицією стало проводити цей фестиваль-конкурс у трьох містах України- Ужгороді, Сєвєродонецьку та Києві.

22 травня 2016 року свято ансамблевої струнно-смичкової музики відбувалося паралельно на сході та на заході України.

В Ужгороді організатором фестивалю-конкурсу «Зіграємо разом: Захід України» є Ольга Гойберг- викладач Ужгородської дитячої музичної школи ім. П. Чайковського та координатор заходів ГО «ESTA- Україна» у західній частині України. Сприяли у проведенні фестивалю-конкурсу не тільки адміністрація музичної школи, де працює Ольга, але й управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради та управління культури Закарпатської ОДА. Участь у фестивалі-конкурсі взяли ансамблі скрипалів і оркестри з Ужгорода, міст Закарпатської області-Чоп, Іршава, Нижні Ворота, зі Львова та з Луцька. Оцінювало учасників компетентне журі у складі:  Кулікова Вікторія Миколаївна- доцент НМАУ ім. П.Чайковського, Крук Маргарита Василівна- викладач – методист вищої категорії Львівської ДШМ №10, Шіпош Наталія Андріївна-голова циклової комісії оркестрові інструменти, старший викладач Ужгородського ДМУ ім. Д.Задора, Бунда Степан Павлович-відмінний працівник культури, відмінник освіти України, викладач –методист Ужгородського ДМУ ім. Д. Задора, Юрош Владислав Іванович – художній керівник камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії, заслужений артист України, викладач вищої категорії. Вінцем заходу став спільний виступ усіх учасників на Театральній площі міста, де було виконано «Оду до радості» Л. Бетховена. Після закінчення фестивалю-конкурсу Кулікова Вікторія Миколаївна, яка ще працює викладачем по класу віолончелі у Київській середній спеціалізованій музичній школі ім. М.В. Лисенка, провела майстер-клас з ученицею Ужгородської дитячої музичної школи ім. П.Чайковського .

Не менш цікаво й насичено проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зіграємо разом: Схід України» у місті Сєвєродонецьку Луганської області, який відбувся в концертному залі дитячої музичної школи №1. Координатором та ідейним натхненником фестивалю-конкурсу на сході України є Скурідіна Ольга. Конкурс пройшов за підтримки Голови Луганської обласної організації “Аграрна партія України” Олексія Анатолійовича Малеванца. Медіа-підтримку заходу надали Інтернет-газета “Моє місто”та «Кризовий медіацентр «Сіверський Донець». На відкритті фестивалю-конкурсу , за доброю традицією, всіх учасників та глядачів привітав ансамбль скрипалів Сєвєродонецького музичного училища ім. С.С. Прокоф’єва (керівник Тараканова Л. І., концертмейстер Яворська М. В.). І це чудово, що на таких заходах юні музиканти не тільки демонструють свої досягнення , але й чують виконання більш досвідчених музикантів. Класичний квартет Луганської обласної філармонії також був почесним гостем на фестивалі-конкурсі, який виконав п’єси українських композиторів для учасників. В конкурсі взяли участь 12 дитячих колективів з міст Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ, смт. Борівське Луганської області, а також  Костянтинівка та Торецьк  Донецької області. Це близько 80 учасників . Журі конкурсу: Олександр Гоноболін – заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів в США, скрипаль, диригент, композитор, Євген Тутевич – диригент Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії (скрипка), Надія Скоморох – артист Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, викладач СГМУ їм. С. с. Прокоф’єва (віолончель), Наталія Коптенкова – Віце-президент Європейської асоціації педагогів-струнників «ESTA Україна», Ольга Скурідіна – організатор і координатор фестивалю-конкурсу “Зіграємо разом :Схід України” і програм ESTA Україна в Східному регіоні , викладач вищої категорії КПНЗ «Боровська ДШМ» м. Сєвєродонецьк (скрипка). Ведучою фестивалю – конкурсу була Ірина Рочева. За традицією після закінчення заходу усі учасники разом виконали «Гімн Європи». В рамках проведення фестивалю-конкурсу для викладачів та учнів музичних шкіл регіону Олександр Гоноболін презентувал свої навчальні посібники.

Через тиждень, 29 травня, у м. Києві спільно з Національним заповідником «Софія Київська» відбувся фестиваль-конкурс «Зіграємо разом: Україна», в якому взяли участь ансамблі та оркестри струнно-смичкових інструментів не тільки з Києва та міст Київської області (Біла Церква, Миронівка, Українка), а і з міст Чернігів, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Шостка, Маріуполь, Корюківка та с. Зоря Рівненської області. Журі заходу: Катерина Завалко- Президент «ESTA- Україна», Тетяна Стрельник- викладач-методист Київської ДШМ ім. С.Турчака, Вікторія Павлова- викладач-методист Київської ДМШ №3 ім. В.Косенка, Вікторія Кулікова- доцент НМАУ ім. П.Чайковського та Наталія Коптєнкова- Віце-президент Європейської асоціації педагогів-струнників «ESTA Україна». Після нагородження учасників усі діти та їх викладачі з задоволенням виступили на Софійській площі перед киянами та гостями столиці. До речі, флешмоб «Зіграємо разом» було внесено у перелік заходів  Київського департаменту культури міської міської ради, які проводились в День міста Києва.

0223 0222 0222 037 036 035 038 048 046 045 044 14560113_1573449699630970_1121953553572630488_o

Напишіть відгук