ESTA Україна

Конференція ESTA Україна 2015

1-го березня 2015 року відбулася щорічна конференція українського відділення Європейської асоціації викладачів-струнників “ESTA Україна”.

Асоціація вже довгі 19 років об’єднує викладачів по класу скрипки та віолончелі.

Цього разу програма конференції була достатньо насиченою. На початку виступила Почесний Президент асоціації Тетяна Сніжна, яка запропонувала обговорити та затвердити новий Статут організації. Також відбулися зміни у керівництві “ESTA Україна”. Президентом асоціації було обрано Катерину Завалко – доктора педагогічних наук, доцента НПУ ім. М.П.Драгоманова, яка у 2013 році вже представляла українське відділення асоціації на міжнародній конференції ESTA у місті Оксфорді. Віце-президентом обрали Наталію Коптєнкову – викладача вищої категорії київської дитячої школи мистецтв №8, яка також є засновником та адміністратором сайту для викладачів-скрипалів “Скрипка у ДМШ”.

Було вирішено обрати координаторів програм “ESTA Україна” у регіонах країни. Так, координатором програм в Західному регіоні стала Ольга Гойберг (викладач Ужгородської музичної школи ім. П.І.Чайковського), координатором програм в Східному регіоні – Ольга Скурідіна (викладач вищої категорії Борівської школи мистецтв м. Сєвєродонецьк).

Далі перед викладачами, які приїхали з різних куточків України (Одеси, Бердянська, Львова, Ужгорода, Ізюма, Умані, Сєвєродонецька, Чернігова тощо) виступив ансамбль скрипалів ДМШ №3 ім. В.Косенка під керівництвом Вікторії Павлової та Олександра Павлова, концертмейстер Тетяна Шишкан.

Катерина Завалко, президент “ESTA Україна”, познайомила викладачів з доповіддю “Особливості виховання чуття ритму на початковому етапі навчання гри на скрипці”.

Ігор Андрієвський, професор НМАУ, розповів про “Творчі принципи Костянтина Горського в контексті школи Ауера”.

Композитор та скрипаль Олександр Гоноболін, який приїхав з Херсона, презентував свої твори, написані для учнів-скрипалів та маленьких віолончелістів, – це збірки для початківців, дитячі концерти, п’єси різного рівня складності, ансамблеві твори.

Далі з доповіддю “Витоки київської віолончельної школи” виступила доцент НМАУ ім. П.Чайковського Вікторія Кулікова.

Дуже приємно учасникам конференції було почути виступ учнів КССМШ ім. М.Лисенка викладачів В.Кулікової, Г.Грищенко та О.Корінець. На сцені грали не лише солісти, але дуети й квартети.

Після перерви відбувся круглий стіл учасників конференції “Проблема мотивації у навчанні”, де викладачі ділилися досвідом та обговорювали проблеми мотивації навчання дітей у музичних школах.

Наостанок з цікавою розповіддю виступила Раїса Гехтман, яка познайомила слухачів з “Інструментальною музикою євреїв Східної Європи”.Виолончель Квартет